15 ақпан - Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні

2021 жылдың 15 ақпанында Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылғанына 32 жыл толды. Бұл күні еліміз әлемнің әр түкпірінде ыстық нүктелерден өткен ауған жауынгерлеріне және басқа соғыс ардагерлеріне құрмет көрсетеді.
1989 жылы 15 ақпанда соңғы кеңес әскерлері Ауғанстан мемлекетінен шықты. Осылайша Кеңес Одағы 15 мыңнан астам азаматынан айырылған 10 жылдық соғысты аяқтады. Қазақстандықтар кеңестік әскери контингент құрамында ауған әскери қақтығысына қатысты. Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні әрі ауғандық ардагерлердің мерекесі, әрі барлық қаза тапқан интернационалистерді еске алатын және жоқтайтын күн екені анық.

Жаңартылған күні: 22.02.2021 12:51
Құрылған күні: 22.02.2021 12:51