*Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтың алдын алу*

Кәмелетке толмағандар арасындағы қылмыс пен құқықбұзушылықтың өсуін азайту және олардың алдын алудың тиімділігін арттыру бүгінгі таңда қоғам алдында тұрған кезек күттірмейтін және әлеуметтік маңызды міндеттердің бірі екені сөзсіз.
Бұл мәселенің өзектілігі қазіргі уақытта өз өмірінің белгілі бір жағдайларына байланысты қоғам мен оның теріс сыртқы әсерлеріне басқа санаттарға қарағанда көбірек ұшырайтын «тәуекел тобына» жататын жасөспірімдердің көбеюімен байланысты. қылмыстық элементтер.
Қарама-қайшылық қауіп тобындағы жасөспірімдердің саны артып келеді, сондықтан мұндай жасөспірімдермен профилактикалық жұмыс жүргізу үшін жаңа әдістер қажет. Жыл сайын мектептегі «тәуекел тобына» жататын жасөспірімдердің саны артып келеді, сонымен бірге олар өз бетінше жүзеге асыра алмайтын, оларды шеше алмайтын мәселелер туындайды.
Алдын алу жұмыстарына отбасы мен жақындары тартылса, кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтың алдын алуға болады.
Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтың ең маңызды себебі – олардың адамгершілік тәрбиесіндегі кемшіліктер.
Кәмелетке толмағандардың жас ерекшеліктері осы контингентке психологиялық және әдістемелік тұрғыдан сауатты көзқарасты талап етеді.
Балалар мен жасөспірімдердің мінез-құлқындағы дер кезінде байқалған ауытқулар және дұрыс ұйымдастырылған педагогикалық көмек құқық бұзушылық пен қылмысқа әкелетін жағдайлардың алдын алуда маңызды рөл атқара алады.

Жаңартылған күні: 16.05.2023 16:37
Құрылған күні: 16.05.2023 16:37