Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне арналған дөңгелек үстел

2022 жылғы 13 желтоқсанда Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне арналған дөңгелек үстел өткізілді, оған 5-7 сынып оқушылары қатысты. Дөңгелек үстелде Қазақстанның Тәуелсіздік күні Қазақстан Республикасында жыл сайын 16 желтоқсан мен 17 желтоқсанда тойланатын Қазақстан Республикасындағы басты мемлекеттік мереке екендігі талқыланды. 1991 жылы КСРО-ның ыдырауымен одақтас елдер жеке мемлекетке айналды.
Олардың қатарында Қазақстан да болды. 1991 жылы 16 желтоқсанда Қазақстан Жоғарғы Кеңесі «Мемлекеттің тәуелсіздігі мен егемендігі туралы» заң қабылдады. Қазақстан КСРО елдерінің ішінде ең соңғы болып тәуелсіздік туралы заң қабылдады. Бұл заң 1990 жылы 25 қазанда қабылданған Қазақстанның егемендігі туралы Декларациямен бірге қазақ елінің елдігін нығайтты. Қазақстанның тәуелсіздігін ресми мойындағанын мұхиттың арғы жағындағы бірінші мемлекет болған Америка Құрама Штаттары, одан кейін Қытай, одан кейін Ұлыбритания мойындады. Мұны Моңғолия, Франция, Жапония, Оңтүстік Корея, Иран және басқа да мемлекеттер мойындады.

Также было отмечено, что за 31 год в независимом Казахстане были проведены экономические и политические реформы, которые заметно повысили авторитет Республики на международной арене. Казахстан является членом международных и региональных организаций, известен как надежный партнер как западных, так и восточных государств.

Ученики, участвовавшие в диалоге, выразили слова гордости за свою страну, любви к родной земле, родному краю.

В заключении был просмотр фильма «О независимости и суверенитете Казахстана».

Жаңартылған күні: 17.05.2023 11:03
Құрылған күні: 17.05.2023 11:03