А.Байтұрсынұлының 150 жылдығына арналған айтыстар

2022 жылдың 29 қарашасында іс-шаралар жоспарын жүзеге асыру аясында «Шортанды №1 орта мектебі» КММ-де А.Байтұрсынұлының 150 жылдығына арналған жарыссөз өтті. Бұл іс-шараның мақсаты – қазақ патриотизмін, туған жеріне, халқына деген мақтаныш сезімін ояту, А.Байтұрсынұлының өмірі мен шығармашылығымен танысу, оқушылардың ой-өрісін кеңейту. Дәріс барысында А.Байтұрсынұлының өмір жолынан мағлұмат берілді. Сондай-ақ оның ғалым, көптеген оқулықтарды құрастырушы, аудармашы, этнограф қана емес, жас балаларға қолжетімді көптеген өлеңдердің авторы екені де ескерілді. Ахмет Байтұрсынұлының ғылыми-педагогикалық еңбектерінің нәтижесінде қазақ әліпбиі, қазақ тілінің фонетикасы, синтаксисі мен этимологиясы, әдебиет теориясы мен мәдениет тарихы бар. Осы тынымсыз еңбегімен А.Байтұрсынов қазақ әдебиетін биік деңгейге көтеріп, ұлттық мектеп пен қазақ әдебиетінің берік негізін қалады. Ахмет – ұлы ұстаз – балалар мен үлкендердің бас әріптері бар ұстаз болған. Ол халық жадында қазақ ғылымы мен мәдениетінің жарқын сәулесі болды және солай болып қала береді.

Жаңартылған күні: 16.05.2023 15:47
Құрылған күні: 16.05.2023 15:47