#ШАХМАТСАЙЫҚ

#ШАХМАТСАЙЫҚ
Шахмат – зейінді, интеллект пен логикалық ойлауды дамытатын балалар мен ересектерге арналған танымал ойын.
Шахмат – жинақылық, сыни тұрғыдан ойлау, абстрактілі ойлау, есептерді шешу, үлгіні тану, стратегиялық жоспарлау, шығармашылық, талдау, синтез және бағалау сияқты өмір бойы ақыл-ой дағдыларын дамытатын шексіз ақыл жаттығуы.
2023 жылдың 12 сәуірінде «Шортанды №1 орта мектебі» КММ-де оқытушылар мен студенттер командалары арасында шахматтан жарыс өтті.
Челлендж алғаш рет өткізілді және мектебіміздің мәдени өміріндегі бірегей оқиға болды, оның міндеттері:
- ой-өрісін кеңейту, ақыл-ой қызметін белсендіру, логикалық ойлауды, есте сақтауды, байқағыштық пен зейінді дамыту.
- балалардың бойында табандылық, төзімділік, ерік-жігер, байсалдылық, өзіне деген сенімділік пен тұрақты мінезді дамыту.