Қазақстан Республикасының Президенті Қасым – Жомарт Тоқаевтың 01.09.2022 жылғы сөйлеген сөзіне жауабы.

2022 жылғы 1 қыркүйекте республиканың барлық негізгі телеарналарында Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына кезекті Жолдауы тыңдалды. Біз, «Шортанды №1 орта мектебі» КММ ұжымы, Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың Қазақстан халқына арнаған Жолдауын мұқият тыңдап, Қазақстандағы өзекті мәселелерді шешу бойынша нақты міндеттер қойды. саяси және әлеуметтік-экономикалық салалар.
Елбасы еліміздің экономикалық саясатының негізі – азаматтардың әл-ауқатын арттыру екеніне тоқталып, жаңа экономикалық бағыттың басым бағыттарын атады. Осыған байланысты ең төменгі жалақы деңгейі көтеріліп, әйелдердің зейнет жасы қысқартылады, «Балаларға арналған ұлттық қор» бағдарламасы іске қосылады.
Сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Президенті жылу коммуникацияларының, сумен жабдықтау желілерінің, жол төсемдерінің тозғанына ерекше назар аударды. Бұл проблемаларды өз аузынан біле отырып, бұл мәселелердің уақыт өте келе шешілетініне өте қуаныштымыз.
Елбасы ауылдағы медициналық қызметтің сапасын арттыру міндетін қойды, ол үшін келесі жылдан бастап ауыл тұрғындарының сұранысына бағытталған ұлттық жоба қолға алынбақ. Сондай-ақ Президент азаматтарды өз денсаулығына қамқорлық жасауға шақырып, осыған байланысты нашақорлық пен нашақорлықпен күресудің кешенді жоспарын әзірлеу қажеттігін атап өтті.
Қасым – Жомарт Тоқаев Әділ Қазақстанды құруда шешуші рөл атқаратын мектеп мұғалімдерінің рөлін ерекше атап өтті. Жаратылыстану-математикалық цикл және ағылшын тілін оқу пәндері басым бағыттар болып қала береді. «Мұғалім мамандығының тартымдылығын арттыру үшін қазірдің өзінде көп нәрсе жасалды, бірақ бұл бағытта әлі де оң өзгерістер қажет».
Президент мемлекеттік институттардың шамадан тыс жүктелгенін айтып, осы күзде кезектен тыс президент сайлауын өткізуді ұсынды.
«Әділетті Қазақстанның құрылысы енді ғана басталып жатыр, алда тікенді жол бар. Бұл бағыт мызғымас және ішкі және сыртқы сипаттағы кез келген жағдайда жалғаса береді», - деп атап өтті және Елбасының жаңа Жолдауын оқып шыққан соң. Қазақстан халқына, болашақ бізге байланысты екеніне тағы да көз жеткіздік!
Жаңартылған күні: 01.02.2023 14:39
Құрылған күні: 19.10.2022 17:07